Kategoriler
0 Sepetim
%20
Edam Yayınları Geleneğin Işığında Eğitim %30 indirimli Jane Casewit

Edam Yayınları Geleneğin Işığında Eğitim

Yazar  : Jane Casewit
Satış Fiyatı : 85,00 TL
İNDİRİMLİ FİYAT : 68,00 TL
Kazancınız : 17,00 TL
Taksitli fiyat : 9 x 8,31 TL
Stok Kodu : 9786051691787
Sayfa Sayısı : 360
Boyut : 13x21
Kargo Ücreti: 150 TL ve üzeri PTT: 75 TL
Yorum yazın 15 puan kazanın.
Bu ürüne ilk yorum yapan siz olun.
 • Açıklama
  • Edam Geleneğin Işığında Eğitim / Jane Casewitt

   Gelenek ışığında eğitimle alakalı bu makale seçkisinin amacı, yaşayan geleneklerin içinden geleneksel eğitimin bakış açısına dair bir ışık tutmak ve modern eğitim felsefelerine dayanarak tasarlanan çağdaş milli eğitim programlarıyla alakalı eleştiri için bir alan açmaktır.

   Bugün tecrübe ettiğimiz üzere, tek tip müfredat ve “herkes için eğitim”i toplumsal hastalıklar konusunda her derde deva bir ilaç olarak öneren bir felsefe üzerine programların inşa edilmesi sebebiyle eğitim kaçınılmaz olarak çözülmesi imkânsız tehlikelerle doludur.

   Bu tehlikelerin ana sebebi “herkes için eğitim” çerçevesinde geliştirilen sistemin insan yetilerinin asgari ortak paydasını hedefleyip tek tek insan ruhunun sonsuz çeşitliliğini görmezden gelerek mümkün olduğunca çok sayıda genç insana genel bir eğitim sistemini zorla kabul ettirme teşebbüsünde bulunmasında yatmaktadır.

    

   Makalelerin bir kısmı felsefi nitelikte olup geleneksel eğitim ilkelerini vurgulamakta, diğer kısmı ise genel eğitim sistemlerinin doğrudan veya dolaylı eleştirileri olup alternatif yaklaşımlar sunmaktadır.

   Bununla birlikte, makalelerin hepsi de geleneksel bir toplum çerçevesinde bilgi ve değer aktarımını izah etmektedir.

Kapat